Για την Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας, το 3ο ΓΕΛ Χίου, κατέθεσε τη συμμετοχή του στον Διεθνή Διαγωνισμό « Θάλαττα, Θάλαττα. Η Ελλάδα και η θάλασσα», που διοργανώθηκε από το Πανεπιστήμιο του Σαλέντο στο Λέτσε της Ιταλίας.

Κατατέθηκε βίντεο που αποτέλεσε τη μόνη συμμετοχή της Ελλάδας  στον διαγωνισμό που τιμά διεθνώς τη Γλώσσα μας!

Δείτε το video:  https://fb.watch/q7xNmHAhEm/

Ζητάμε την ψήφο σας με like στο Facebook, έως την 1η Μαρτίου 2024, στον σύνδεσμο της επίσημης σελίδας της διοργάνωσης,  ώστε να διακριθεί  η συμμετοχή της Ελλάδας στον διαγωνισμό που τιμά διεθνώς τη Γλώσσα μας!

Οι Συντελετές

Μαθητές/τριες

Βασιλάκη Σ.,  Γεωργούλης Α., Ζώη Μ., Καρίπογλου Χ., Καρύτη Α-Μ., Μαυρίκος Α, Μούστα Ε., Παππά Ζ., Στουπάκη Φ., Συρβισαριώτης Γ., Τζούμα Α., Τσαουσάκης Γ., Φούντα Β., Χρυσούλης Μ., Ψούλης Λ.

Υπεύθυνες καθηγήτριες

Διαμάντα Ν.,  Κατσάλα Κ., Κοκκινάκη Σ., Λιπιώτη Τ.

Ευχαριστούμε πολύ για τη στήριξή σας,

Ο Διευθυντής, Μονιούκας Φώτιος

και οι Συντελεστές, μαθητές και καθηγητές,  της συμμετοχής.